Grzyby Ecuadorian - zbiór informacji

Grzyby halucynogenne takie jak Ecuadorian interesujący i tajemniczy aspekt lokalnej kultury. Wiele różnych gatunków grzybów z rodzaju Psilocybe i innych zawierających psychodeliczne substancje jak psilocybinę i psilocynę, rośnie w lasach deszczowych. W wielu tradycyjnych społecznościach grzyby te są używane jako narzędzie do poznania samego siebie i świata, a także jako środek leczniczy.

Grzyby halucynogenne w takie jak Ecuadorian są używane od wieków przez lokalne społeczności. Wierzenia i praktyki związane z tymi grzybami są nierozerwalnie związane z tradycyjną kulturą i religią, a wiele z nich zostało przekazanych z pokolenia na pokolenie. W czasach prekolumbijskich grzyby te były używane w celach rytualnych i magicznych, a także jako środek leczniczy.

Ecuadorian - jak hodować

Dzięki poniższej instrukcji dowiesz się krok po kroku jak wyhodować grzyby Ecuadorian. Zanim podejmiesz jakiekolwiek kroki zapoznaj się z całością instrukcji.

Krok 1 – Zawartość opakowania

W zestawie growkitów w Polsce nie ma instrukcji, są one przeznaczone do badań mikroskopowych. Jednak znajdziesz plastikową torbę i spinacze. Po otrzymaniu paczki, zaleca się jak najszybsze umieszczenie growkita w lodówce, aby zachować jego jakość.

Krok 2 – Higiena

Zdezynfekuj ręce lub załóż jednorazowe rękawiczki.

Krok 3 – Przygotowania

Odkryj plastikowe opakowanie growkitu. Możesz nakłuć substrat widelcem (wcześniej zdezynfekowanym) w kilku miejscach na około pół centymetra głębokości, aby ułatwić wchłanianie wody. Jednak nie jest to konieczne.

Krok 4 – Dodanie wody

Napełnij zestaw letnią wodą do brzegu pudełka (około 20º C). Załóż pokrywkę i pozostaw GrowKit na 1 godzinę, można użyć przegotowanej lub destylowanej wody.

Krok 5 – Usunięcie pokrywki

Po godzinie usuń pokrywkę i odlej nadmiar wody.

Krok 6 – Umieszczenie w torbie

Następnie umieść pudełko z growkitem w plastikowej torbie dołączonej do zestawu, bez pokrywki!

Krok 7 – Uwaga!

Worek powinien być umieszczony WOKÓŁ PUDEŁKA, nie W PUDEŁKU! Wlej szklankę przegotowanej lub destylowanej wody, worek nie będzie przeciekał, a pudełko będzie stać w wodzie.

Krok 8 – Zakończenie

Zwiń wór na górze dwa razy i zabezpiecz klamrą lub spinaczem. Unikaj dmuchania do środka, aby nie wprowadzić bakterii ani wirusów do growkita. Procedura musi odbywać się w sterylnych warunkach. Mały błąd może wpłynąć na plony. Grzybnia jest delikatna, a sposób, w jaki się z nią obchodzisz, wpłynie na jej rozwój.

Krok 8 – Ułożenie w folii

Umieść pudełko w folii w niższym kartonie. Pamiętaj o recyklingu opakowań. Karton powinien być umieszczony w miejscu, gdzie nie będzie bezpośredniego światła słonecznego, ale dociera do niego światło. Temperatura pomieszczenia powinna wynosić od 22 do 25 stopni Celsjusza.

Krok 9 – Nadanie imienia

Nadaj imię przyszłemu grzybowi. To może wydawać się śmieszne, ale nie dla tych, którzy to już robili. Jako hodowca, masz pierwszy kontakt z substratem, to Ty inicjujesz ten proces. Imię może być ważne dla dalszej relacji.

Krok 10 – Cierpliwe oczekiwanie

Przez kolejne dwa tygodnie unikaj zaglądania do środka, pozostaw grzybnia do rozwoju. W tym czasie growkit potrzebuje dużej ilości CO2, Twoja obecność jest zbędna.

Krok 11 – Rozwój grzybków

Po około 2 tygodniach powinny pojawić się pierwsze owoce w postaci malutkich grzybków. Teraz growkit wymaga Twojej szczególnej opieki. Przez kilka następnych dni należy go otwierać kilka razy dziennie (3-4 razy). Zdejmij klamerkę, powachluj folia aby powietrze dostało się do środka. Pamiętaj, aby nie dmuchać do środka, za każdym razem zdezynfekuj ręce. Ważna jest wilgotność powietrza. Aby ją zapewnić, możesz nawilżyć worek foliowy spryskiwaczem do wody (przegotowaną lub destylowaną). Psiknij na ścianę worka foliowego, NIE NA GRZYBNIĘ, tak aby widać było osadzone kropelki.

Krok 12 – Zbieranie grzybów

Po kilku dniach, grzybki powinny być już dość duże. Ważne jest, aby nie przegapić momentu otwarcia kapeluszy. Zbieraj grzyby, nie ścinając ani nie wyrywając ich. Jeśli kapelusze zbyt mocno się otworzą, mogą uwolnić zarodniki i osłabić rozwijającą się grzybnię.

Krok 12 – Ponowne namaczanie

Zakładając, że udało Ci się zebrać plony na czas, powtórz proces od punktu 6. Możesz namoczyć growkita około 4 razy. Plony będą coraz mniejsze, ale nadal będą. Zasuszone owoce wystarczą na kilka podróży i do podzielenia się z zaufanymi znajomymi.

Krok 13 – Poświęcenie

Uprawa to wymagające zadanie, nie jest to spacer po plaży – wymaga odpowiedniej wiedzy i zaangażowania.

Krok 14 – Eksploracja

Zachęcamy do eksploracji różnych metod uprawy

Instrukcja Growkit – wersja obrazkowa

Growkit Ecuadorian

Status legalności

Zanim zaczniesz hodowlę, poznaj status legalności grzybów psylocybinowych w kraju w którym przebywasz. W Polsce growkit jest legalny natomiast hodowanie z niego grzybów już nie.

Chcesz rozpocząć badania

Pamiętaj, grzyby psylocybinowe mają wpływ na świadomość mogą zarówno pomagać jak i szkodzić. Ich ewentualne zastosowanie skonsultuj z odpowiednim terapeutą.

Growkit Instrukcja

To zbiór informacji o tym jak wyhodować grzyby z growkitu. Zawiera opis kolejnych kroków jakie należy podjąć od otrzymania growkitu do pierwszego zbioru. Informacje na tej stronie mają charakter badawczy skierowany do osób przebywających w krajach w których posiadanie grzybów psylocybinowych jest legalne. Twórcy tej strony zalecają zakończenie badań nad grzybnią po 72 godzinach od dnia jej otrzymania jeśli posiadający growkit mieszka w Polsce lub innym kraju o podobnym statusie prawnym.